Новини
Бездротова мережа наступного покоління - Wi-Fi 6
Wi-Fi мережі стають все краще, швидше і надійніше, вже безліч маршрутизаторів, точок доступу і навіть смартфонів, доступні з чіпами, що використовують чорнові специфікації Wi-Fi 6 (він же 802.11ax), але остаточно новий стандарт повинні прийняти до кінця 2019 року , що неминуче призведе до появи більшої кількості нових пристроїв з новими бездротовими можливостями.
WiFi 6 значно збільшує ємність мережі, зменшує енергоспоживання, збільшує потужність та радіус дії особливо в середовищах високої щільності бездротових пристроїв.
У новому стандарті були переглянуті процеси які викликають найбільше споживання енергії, в результаті нові пристрої будуть споживати значно (на 67%) менше енергії, особливо в режимі спокою що вигідно відрізняє новий стандарт в будь-якій сфері застосування, включаючи пристрої розумних будинків та Інтернету речей (IoT).
Ключові нововведення Wi-Fi 6 включають в себе
Збільшені швидкості передачі даних
Завдяки використанні технологій MU-MIMO та OFDMA, при використанні WiFi 6 вдасться досягти швидкостей до 10 Гбіт / с і вище, але навіть при використанні одного каналу (максимум 8) можна досягти швидкості до 4804 Мбіт
Збільшена ємність мережі
Завдяки використанні технології OFDMA, додаткових піднесущих, більш широких каналів зі збільшеною модуляцією, вдалося досягти багаторазового підвищення швидкості в високонавантажених бездротових мережах.
Покращена енергоефективність
В WiFi 6 впроваджено технологію TWT (Target Wake Time), вона дозволяє точці доступу тв клієнтському пристрою домовлятися, коли йому прослуховувати канал, а коли ні. У теорії це повинно значно зменшити енергоспоживання WiFi модуля під час спокою.
Підвищена ефективність роботи на кордоні дії мережі
Додатково, за рахунок використання збільшених захисних інтервалів, режимів збільшення надмірності і усунення помилок при поганому сигналі, збільшилася якість зв'язку на максимальному віддалення від точки доступу.
Пристрої Wi-Fi 6 забезпечують підвищену продуктивність для користувачів в вимогливих середовищах, від IoT і розумного будинку, до підприємств, що виконують великомасштабні критично важливі операції. Додатки віртуальної і доповненої реальності, такі як дистанційне навчання, телеприсутність і моніторинг здоров'я, стають більш досяжними за допомогою технологій Wi-Fi 6. Wi-Fi 6 також надає операторам зв'язку і публічного Wi-Fi більше можливостей для бізнес аналітики та збору статистики, особливо в місцях високої щільності пристроїв.
У цій статті перераховані основні, але не всі нові технології впроваджені в новому стандарті. Про всі нововведення буде відомо тільки після остаточного затвердження стандарту.
Порівняння стандартів WiFi 5 і WiFi 6
WiFi 6 це революція в світі бездротових комунікацій, це не лише поліпшення характеристик і так вже досить швидкого WiFi 5, це використання великої кількості нових технологій та можливостей Всі ці поліпшення націлені не тільки на більш високі швидкості, але і на збільшення надійності зв'язку та зменшення енергоспоживання.
Від звичайної передачі одночасно тільки одному клієнту в 2009 році на швидкості до 600 Мбіт / с, ми прийшли до передачі даних відразу декільком одержувачам в кілька потоків даних одночасно на швидкостях в кілька гігабіт.
Від низьких швидкостей і майже повної відсутності рішень по збору та аналізу аналітики, стандарт еволюціонував до можливостей вбудовування BLE маячків для навігації усередині приміщень і установки додаткових радіо-модулів в точках доступу, для збору статистики переміщень і проходів користувачів.
Додатково, WiFi 6 планують доповнити частотами в 1 GHz для малопотужних датчиків розумного будинку і частотами 6-7 GHz для підключень на ще більших швидкостях.
Висновок
Розвиток бездротових засобів зв'язку, а саме WiFi йде семимильними кроками. Покращення впроваджуються не тільки в апаратному забезпеченні (додаткові підканали, додаткові потоки), але в програмному (MU-MIMO-OFDMA, динамічний розмір переданого кадру, технологія TWT), що в підсумку дає виробникам обладнання величезну свободу дій в застосуванні нових стандартів бездротового зв'язку.
Розробники пристроїв розумного будинку, крім стандарту ZigBee зможуть використовувати стандарт IEEE 802.11ah, який забезпечує величезну дальність дії і вкрай низьке енергоспоживання, це особливо якщо з пристроєм потрібно мати постійний зв'язок.
З використанням WiFi 6, інженери які розробляють шоломи віртуальної реальності, зможуть інтегрувати радіо-модуль в шолом WiFi 6, який буде здатний приймати потокове зображення надвисокої чіткості, що дасть можливість користувачам віртуального шолома перестати бути прив'язаними проводами до обробного пристрою і вільно переміщатися.