3 Грудня 2018
Що таке PoE та навіщо воно потрібно?
PoE або Power over Ethernet, технологія що дозволяє передавати електричний струм для живлення пристрою на іншому кінці кабелю, використовуючи звичайний кабель витої пари. В основному використовується в IP телефонії, IP відеокамерах і рідше в малопотужних комутаторах і маршрутизаторах.Без використання PoE, до кожного споживача струму потрібно вести два кабелі - перший для передачі даних, другий для електропостачання. З використанням PoE, електричний струм та інформація можуть передаватися по одному кабелю.
PoE значно спрощує монтаж не стієчного мережевого обладнання, збільшує надійність і стандартизує процес передачі струму по кабелях витої пари.
Які стандарти PoE існують?
На поточний момент є 4 види PoE: 802.3af, 802.3at, 802.3bt, passive PoE.IEEE 802.3af
Відповідно до стандарту IEEE 802.3af, забезпечується постійний струм до 400 мА з номінальною напругою 48 В (від 36 до 57 В) через дві пари провідників з чотирьохпарного кабелю для забезпечення максимальної потужності 15,4 Вт. Стандарт визначає 5 класів пристроїв, що живляться за технологією PoE, від нульового до четвертого. Кожному класу відповідають свої параметри потужності і струму. Найбільш поширений перший клас. Для нього вхідний струм дорівнює 120 мА, а потужність може варіюватися від 0,44 до 3,84 Вт.IEEE 802.3at
Стандарт IEEE 802.3at-2009, відомий також як PoE+ або PoE plus, передбачає подачу потужності до 25,5 Вт. Цей стандарт забороняє пристрою-споживачеві отримувати електричний струм з усіх чотирьох пар Ethernet-кабелю одночасно. Однак деякі виробники заявили про випуск пристроїв, які споживають струм по всім парам і таким чином дозволяють передавати до 60 Вт.Passive PoE
Грубе поєднання інжектора і спліттера, може підтримувати тільки електричні характеристики відповідності стандарту 802.3af, але не протокольні, проте, його використовують багато компаній, і про це необхідно пам'ятати при підключенні пристрою за допомогою PoE, так як маркування такого обладнання також містить вказівку на сумісність з PoE. Таким чином, 802.2af забезпечує максимальну потужність 15,4 Вт, а 802.3at вже до 25,5 Вт.У чому полягає новий стандарт?
Новий стандарт IEEE 802.3bt визначає напругу обладнання має мінімальну потужність на джерелі PoE, рівну 51 - 60 і 71 - 90 Вт. Збільшення потужності стає можливим, в основному, за рахунок одночасного використання всіх чотирьох пар кабелю. При цьому реалізація поліпшеного процесу обміну інформацією про клас необхідної потужності під час початкового узгодження між пристроями дозволила здійснювати управління живленням, забезпечити підтримку декількох класів PoE (з 5 по 8 клас), а також зворотну сумісність з більш старими варіантами технології PoE. Крім цього, новий стандарт характеризується низьким енергоспоживанням в режимі очікування, що важливо з економічної точки зору.
У чому полягає новий стандарт?
Новий стандарт дозволяє використовувати передачу даних на швидкостях 10G і одночасну передачу струму по одному кабелю, що дозволяє індустрії створювати точки доступу WiFi забезпечуючи швидкості до 1733 Mbps в ідеальних умовах.Наприклад точка доступу UniFi BaseStation XG, для неї необхідна підтримка 802.3bt. Пристрій має інтерфейс підключення RJ45 10G, може забезпечувати максимальну швидкість до 5 Gbps по WiFi і підтримує максимум 1500 клієнтів. Також, через збільшення обсягу переданої напруги, стало можливим створення і використання освітлення що підключається по PoE, наприклад UniFi LED.