Новини
Технологія SD-WAN, що це таке і які переваги вона дає?
SD-WAN - технологія яка реалізує розподілені мережі що програмно-визначаються, а саме, рішення для управління мережею і передачі даних між центральним офісом, філіями компанії та мережею Інтернет.
Основне завдання яке стоїть перед SD-WAN, це інтелектуальне керування трафіком, який передається від центру до філії і назад. Також для програмно-визначених мереж характерна єдина точка управління усією інфраструктурою та моніторингу.
В ідеалі, технологія SD-WAN виглядає так: є центральний офіс і філії, всюди повинні бути встановлені пристрої, які будуть працювати з технологією програмно-визначених мереж. Вся конфігурація відбувається з єдиної точки - контролера. При якісь зміні конфігурації контролер на вимогу адміністратора поширює поновлення на інші пристрої, які знаходяться в філіях.
У випадку з великою кількістю філій, будь-які типові процедури щодо зміни конфігурації мережевого устаткування зазвичай займають досить велику кількість часу. У випадку з SD-WAN усе інакше: досить налаштувати один пристрій, і передати зміни далі по мережі. Звідси маємо зниження операційних витрат на управління інфраструктурою через те, що адміністратору не потрібно в разі будь яких змін в мережі заходити на кожен пристрій.
Крім завдань управління конфігурацією, контролер також бере на себе роль точки моніторингу. Він стежить за розподіленою мережею. Якщо при моніторингу виявляється проблема, наприклад збої у роботі каналу зв'язку, погіршення його характеристик, зростання затримки сигналу та інше - це відразу відстежується і відображається у відповідній панелі. Можна подивитися як поточну, так і історичну завантаження каналу, відстежити сплески навантаження тієї чи іншої філії.
Додаткові переваги технології SD-WAN
Якщо філія має додаткове інтернет підключення, технологія SD-WAN дозволять не тільки розподілити трафік використовуючи вихідні канали зв'язку виходячи з будь-яких критеріїв самих каналів (поточне навантаження, якість каналу, балансування навантаження), але і точково визначати які додатки, яким каналом зв'язку будуть користуватися згідно обраних адміністратором критерій.
Наприклад, нам потрібно інтелектуально розподілити трафік додатків - голосовий трафік пустити тільки по каналу з найкращими характеристиками, наприклад через VPN провайдера. Менш вимогливий трафік - поштовий - пустити через дешевший канал зв'язку з меншим SLA. Але при такій конфігурації буде потрібно буде витратити досить тривалий час на налаштування, а якщо помножити його на кількість філій, то повноцінне налаштування мережі підприємства стає серйозним завданням.
SD-WAN вирішує цю проблему і дозволяє динамічно, в режимі реального часу перевіряти всі доступні канали зв'язку у філії і виходячи з вимог певної програми, наприклад програми голосового зв'язку - направляти трафік по найкращому шляху.
При використанні технології SD-WAN, трафік будь-якої програми представляється для нас як набір пакетів, які передаються в канал в залежності від тих умов, які існують тут і зараз. Якщо надходить трафік голосових додатків і операторський канал доступний і з ним все добре, то пакет піде туди (куди ми налаштували). Якщо ж щось не так відбувається з мережею оператора, то пакет в рамках тієї ж розмови піде по іншому каналу. Користувач не помітить, що щось сталося - про це дізнається тільки адміністратор, коли прочитає логи. Працездатність додатка та досвід користувача не постраждають.